Piaseczyński Klub Okinawa Shorin Ryu Karate

(KARATE)

Karate (Karatedo) jest sztuką walki z Okinawy, podstawą której są określone kata i ich interpretacja nauczane „ręka w rękę”. Karate powstało na Okinawie – największej wyspie Archipelagu Ryukyu i jest wytworem wielowiekowej kultury Okinawańczyków. Okinawa Shorin-Ryu Karate jest najstarszym (pierwszym) stylem karate. Jego założycielem był Sokon „Bushi” Matsumura – szef ochrony królów Ryukyu.

Shorin – Ryu jest oficjalnie uprawiane w Polsce od 1981 roku. Wprowadził go do naszego kraju Sensei Aleksander Staniszew. Organizacją reprezentującą Shorin – Ryu w Polsce jest Polska Unia Shorin-Ryu Karate.

Piaseczyński Klub Okinawa Shorin Ryu Karate powstał w 2015 r. utworzone przez Sensei Konrada Sadowskiego 3 Dan. Stowarzyszenie należy do Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo (PUSKK). Główną siedzibą Stowarzyszenia gdzie również odbywają się zajęcia jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie oraz DOJO ul. Warszawska 18 Piaseczno. Okinawa Shorin-Ryu Karate jest to tradycyjny styl walki z Okinawy. Szkolimy się na stażach ogólnopolskich, europejskich i międzynarodowych przez co oferujemy oryginalny przekaz bezpośrednio od twórców Karate czyli mistrzów z Okinawy co jest najwyższym zaszczytem i przekłada się na wysoki poziom nauczania.

Kontakt:

Piaseczyński Klub Okinawa Shorin Ryu Karate

Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie ul. Świętojańska 18, ul. Al. Kalin 30, oraz Piaseczno ul. Warszawska 18

05-500 Piaseczno

Tel. 728-905-327

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa:https://okinawakarate-piaseczno.pl/