Serdecznie zapraszamy na VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców "Piaseczno CUP 2023", który w ten weekend odbędzie się na halach sportowych GOSIR i CEM.

Poniżej szczegółowe informacje dotyczące imprezy oraz plakat zawodów.

Do zobaczenia!

Serdecznie zapraszamy na mecz II ligi mężczyzn w tenisie stołowym pomiędzy gdzie nasz zespół Uks Return Piaseczno zagra z IRKTS Józefów.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00, a w składzie drużyny zagrają m.in. trenerzy oraz wychowankowie Klubu.

Wasz doping na pewno się przyda :)

Do zobaczenia na sali!

Po wakacyjnej przerwie powraca jeden z największych amatorskich turniejów tenisa stołowego na Mazowszu czyli Grand Prix Piaseczna. Zawody, które w tym roku obchodzą swoje 25-lecie każdego miesiąca przyciągają do pingpongowych stołów pasjonatów tenisa stołowego z całego kraju.

Zawody rozgrywane na 22 stołach w aż 8 konkurencjach pozwalają każdemu z zawodników znaleźć kategorię dla siebie i zapewniają dużą dawkę rozegranych przy stole spotkań. Na najlepszych czekają puchary, medale i nagrody o łącznej wartości prawie 2500 złotych.

W tegorocznej edycji sklasyfikowano już ponad 500 uczestników, a turniej wkracza w decydującą fazę i zawodnicy będą rywalizować o prawo gry w grudniowym turnieju finałowym TOP-12.

 

Kiedy: 24 września 2023 r. (niedziela)

Gdzie: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie

 

Kategorie, w których rywalizujemy:

Skrzat – dzieci urodzone w roku 2014 i młodsze / start godzina 10:00 ; zgłoszenia do 9:30

Dzieci – dzieci urodzone w latach 2013 – 2010 / Dzieci-PRO (2013-2010 z licencją PZTS) / start godzina 10:00 ; zgłoszenia do 9:30

Junior – dzieci urodzone w latach 2009-2006 / Junior-PRO (2009-2006 z licencją PZTS) / start godzina 10:00 ; zgłoszenia do 9:30

Amator – zawodnicy urodzeni w roku 2005 i starsi, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach PZTS / start godzina 12:30 ; zgłoszenia do 12:00

Gry podwójne – deble dla wszystkich chętnych / start godzina 14:30 ; zgłoszenia do 14:00

Open – wszyscy chętni / start godzina 16:30 ; zgłoszenia do 16:00

Więcej informacji o turnieju znajdziesz na naszym profilu na Facebooku: http://www.facebook.com/UKSReturnPiaseczno

Do zobaczenia w Piasecznie!

 

Turniej współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W dniach 25.08-03.09 w tureckim Istambule odbyły się Mistrzostwa Europy Dzieci, Kadetów i Juniorów w Kickboxingu. W turnieju wzięło udział blisko 1700 zawodników z 38 krajów. Wśród 130 osobowej Kadry Polski znalazło się 10 reprezentantów klubu X Fight z Piaseczna.


Najlepiej zaprezentowali się nasi najmłodsi zawodnicy. Nadia Korda w kat. wag. -30kg dotarła do finału, gdzie minimalnie uległa na punkty swojej odwiecznej kadrowej rywalce Alicji Gil. Tym samym Nadia została v-ce Mistrzynią Europy w tej kategorii. Ponadto Nadia wraz z pozostałymi 3 koleżankami z kadry wystartowała w rywalizacji Team. Polska drużyna pokonała wszystkie pozostałe. Dziewczyny w tym Nadia zostały Mistrzyniami Europy w kategorii wiekowej Dzieci (7-9 lat).  Dobrze spisał się też nasz najmłodszy zawodnik Wiktora Lach, który rywalizował w kat. wag. -36kg i był członkiem polskiego teamu. Wiktor w swojej kategorii wagowej przegrał walkę półfinałową i musiał zadowolić się brązowym medalem natomiast w drużynie dotarł do finału gdzie po minimalnej przegranej z drużyną angielską zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy.


O włos od medalu była Julia Marczyńska, która rywalizowała w grupie wiekowej Kadetek młodszych (10-13lat) w formule Pointfighting. Julka, po bardzo wyrównanym pojedynku, jednym punktem przegrała z zawodniczką z Bułgarii walkę o wejście do strefy medalowej.
Wśród Juniorów swoją pozycję w czołówce europejskich kickboxerów potwierdził Sebastian Jędraś. Sebastian wywalczył brązowy medal w formule Light contact natomiast w  formule Kick Light zabrakło mu 2 trafień by wyeliminowac zawodnika z Rumunii i znaleźć się w strefie medalowej Mistrzostw.


W reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy znaleźli się również:  Karolina Chuda (Kadet mł), Adam Bachman (Kadet st), Bartosz Dobrowolski (Kadet st), Marek Helak (junior), Oliwia Maj (junior), Daria Niciporuk (junior). Mimo dobrej postawy nie udało im się przedrzeć przez fazę eliminacji i w końcowej klasyfikacji uplasowali się poza podium.


Obecnośc aż 10 reprezentantów naszego klubu w Kadrze Narodowej na Mistrzostwach Europy to olbrzymi sukces klubu a zwłaszcza samych zawodników. Ich ciężka praca i zaangażowanie pozwoliły na awans do grona najlepszych na naszym kontynencie.

Gratulujemy i czekamy na kolejne medale.

2023-ME-Junior-Kadet-zdj-72023-ME-Junior-Kadet-zdj-32023-ME-Junior-Kadet-zdj-1

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie pod nazwą Sportowe Piaseczno, która w najbliższą sobotę odbędzie się na terenie sklepu Decathlon Piaseczno przy ul. Puławskiej 37 w Piasecznie. 

W trakcie całego dnia sportowych atrakcji będziecie Państwo mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą klubów sportowych z terenu Gminy Piaseczno. Udział w imprezie potwierdziło prawie 30 stowarzyszeń, które przeprowadzą pokazowe treningi. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami dla dzieciaków. 

Zapraszamy w godzinach 11:00 - 17:00. Wstęp bezpłatny :) 

W związku z komunikatem PCU o braku dostępu do ciepłej wody chcielibyśmy poinformować, że przerwa techniczna na pływalni potrwa do środy (30.08.2023r.) do godziny 14.30.

Za utrudnienia przepraszamy i z niecierpliwością wyczekujemy ponownego otwarcia basenu dla Państwa. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów jazdy na hulajnodze do dopingowania najlepszych zawodników z całego kraju, którzy już w tę sobotę (26 sierpnia) odwiedzą piaseczyński Skatepark. To właśnie w Piasecznie odbędą się zawody rangi Mistrzostw Polski. Zawody rozpoczną się o godzinie 9:00.

W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym 2023/2024 przyjmujemy wnioski na wynajem obiektów sportowych. 

Dotyczy obiektów sportowych GOSiR oraz hal sportowych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Piaseczno (SP 1, SP 2, SP 3 Gołków, SP 5, SP Chylice,  SP w Zalesiu Górnym, SP w Złotokłosie, SP w Jazgarzewie, SP Głosków).

Zapotrzebowanie wraz z wypełnionym (i podpisanym) załącznikiem bardzo proszę składać do dnia 18 sierpnia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA: Kluby i stowarzyszenia zainteresowane korzystaniem z obiektów sportowych w Szkole Podstawowej w Józefosławiu oraz Szkole Podstawowej nr 4 (CEM) proszone są o składanie wniosków bezpośrednio do szkoły.

DO POBRANIA: Wniosek