W dniach 25.08-03.09 w tureckim Istambule odbyły się Mistrzostwa Europy Dzieci, Kadetów i Juniorów w Kickboxingu. W turnieju wzięło udział blisko 1700 zawodników z 38 krajów. Wśród 130 osobowej Kadry Polski znalazło się 10 reprezentantów klubu X Fight z Piaseczna.


Najlepiej zaprezentowali się nasi najmłodsi zawodnicy. Nadia Korda w kat. wag. -30kg dotarła do finału, gdzie minimalnie uległa na punkty swojej odwiecznej kadrowej rywalce Alicji Gil. Tym samym Nadia została v-ce Mistrzynią Europy w tej kategorii. Ponadto Nadia wraz z pozostałymi 3 koleżankami z kadry wystartowała w rywalizacji Team. Polska drużyna pokonała wszystkie pozostałe. Dziewczyny w tym Nadia zostały Mistrzyniami Europy w kategorii wiekowej Dzieci (7-9 lat).  Dobrze spisał się też nasz najmłodszy zawodnik Wiktora Lach, który rywalizował w kat. wag. -36kg i był członkiem polskiego teamu. Wiktor w swojej kategorii wagowej przegrał walkę półfinałową i musiał zadowolić się brązowym medalem natomiast w drużynie dotarł do finału gdzie po minimalnej przegranej z drużyną angielską zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy.


O włos od medalu była Julia Marczyńska, która rywalizowała w grupie wiekowej Kadetek młodszych (10-13lat) w formule Pointfighting. Julka, po bardzo wyrównanym pojedynku, jednym punktem przegrała z zawodniczką z Bułgarii walkę o wejście do strefy medalowej.
Wśród Juniorów swoją pozycję w czołówce europejskich kickboxerów potwierdził Sebastian Jędraś. Sebastian wywalczył brązowy medal w formule Light contact natomiast w  formule Kick Light zabrakło mu 2 trafień by wyeliminowac zawodnika z Rumunii i znaleźć się w strefie medalowej Mistrzostw.


W reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy znaleźli się również:  Karolina Chuda (Kadet mł), Adam Bachman (Kadet st), Bartosz Dobrowolski (Kadet st), Marek Helak (junior), Oliwia Maj (junior), Daria Niciporuk (junior). Mimo dobrej postawy nie udało im się przedrzeć przez fazę eliminacji i w końcowej klasyfikacji uplasowali się poza podium.


Obecnośc aż 10 reprezentantów naszego klubu w Kadrze Narodowej na Mistrzostwach Europy to olbrzymi sukces klubu a zwłaszcza samych zawodników. Ich ciężka praca i zaangażowanie pozwoliły na awans do grona najlepszych na naszym kontynencie.

Gratulujemy i czekamy na kolejne medale.

2023-ME-Junior-Kadet-zdj-72023-ME-Junior-Kadet-zdj-32023-ME-Junior-Kadet-zdj-1