W dniach 4-6 Września 2020r w Krynicy Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light contact. W zawodach wystartowali zawodnicy z 43 klubów. W pierwszym dniu Mistrzostw Kadeci rywalizowali w walce ciągłej na zasadach Light contact. W tej formule nasi zawodnicy zdobyli 3 medale. W kat. -50kg dziewcząt brąz zdobyła Daria Niciporuk a srebro Martyna Wieteska. Najlepiej jednak spisał się Sebastian Jędraś, któremu zabrakło jednego celnego trafienia aby znaleźć się na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej +65kg. Sebastian wywalczył w tej formule srebro. W tym dniu zabrakło naszych fighterom trochę szczęścia żeby znacząco powiększyć dorobek medalowy. Podobno szczęście sprzyja lepszym  a takimi byli nasi zawodnicy w drugim dniu Mistrzostw. 5 medali z czego 3 złote pozwoliło naszej drużynie zwyciężyć w klasyfikacji klubowej w formule Pointfighting. Mistrzami Polski zostali: Martyna Wieteska, Hubert Wiluk i Sebastian Jędraś. Brązowe medale zdobyli: Daria Niciporuk i Elżbieta świderska. Cieszy dobra postawa naszych zawodników na najważniejszej imprezie sportowej w tym sezonie.

Więcej informacji na stronie klubu www.kbpiaseczno.pl

 

 

Zdjęcie klubu  fot. Archiwum klubu, na zdjęciu od lewej: trener Marcin Pałuba, Elżbieta Świderska, Hubert Wiluk, Martyna Wieteska, Daria Niciporuk, Sebastian Jędraś

 

Zdjęcie Martyny i Sebastiana  fot. Łukasz Kasprowicz