Rok 2023 jest dla Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rokiem szczególnym. To właśnie w tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia. Od ćwierć wieku GOSiR wypełnia swoją misję jaką jest szeroko rozumiany rozwój sportu i aktywności fizycznej na terenie Gminy Piaseczno.

Wszystko rozpoczęło się w 1998 roku kiedy kilkoro pasjonatów i miłośników sportu otrzymało zadanie utworzenia Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – miejsca tętniącego sportem i budującego lokalną społeczność sportową. Od samego początku działania GOSiRu stał się on centralnym punktem na sportowej mapie Piaseczna. Jego działalność pozwoliła na rozwój wielu dyscyplin sportowych takich jak pływanie, tenis stołowy, koszykówka czy piłka nożna kobiet. Nie sposób wymienić tu wszystkich dyscyplin sportowych, które przez lata współpracowały z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Pierwszymi obiektami GOSiRu była kryta pływalnia oraz hala sportowa przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Dziś Ośrodek znacząco poszerzył infrastrukturę, którą zarządza. W jej skład wchodzą między innymi:

- Stadion Miejski w Piasecznie

- Skatepark

- Boiska „Orlik”

- Lodowisko i rolkowisko

- Korty tenisowe

- Tor modelarski „RC Park”

- Gminne Obiekty Sportowe (Zalesie Górne, Głosków, Jazgarzew, Chylice, Bobrowie, Żabieniec, Henryków-Urocze)

Ponadto GOSiR zaangażowany jest w pomoc w utrzymaniu obiektów sportowych wykorzystywanych przez lokalne kluby sportowe oraz hal sportowych na terenie szkół podstawowych z całej Gminy Piaseczno.

GOSiR to nie tylko budynki i obiekty sportowe. Ośrodek od początku swojej działalności jest mocno zaangażowany w promocję sportu poprzez organizację sportowych imprez. Nie sposób wymienić wszystkich imprez sportowych organizowanych przez GOSiR. Jesteśmy szczególnie dumni z ich wieloletniej tradycji oraz wysokiego poziomu sportowego. Cieszymy się, że w Piasecznie istnieje szeroka oferta sportowa, którą mamy przyjemność wspierać.

 

Przez 25 lat działania areny GOSiR-u gościły wielu znakomitych sportowców. Swoje 'campy' organizowali w Piasecznie m. in. Otylia Jędrzejczak, Marcin Gortat czy Monika Pyrek. Ośrodek od lat realizuje projekty we współpracy z Polskimi Związkami Sportowymi co przekłada się na poprawę infrastruktury i jakości zajęć prowadzonych w klubach sportowych. Działalność Ośrodka została doceniona przez Polski Komitet Olimpijski, który w 2004 roku odznaczył GOSiR „Złotym Medalem za Zasługi dla Ruchu Olimpijskiego”). W 2012 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki wyróżniło GOSiR nagrodą za najlepszą imprezę towarzyszącą Euro 2012, którą był turniej piłki nożnej „Mini Euro Piaseczno 2012”.

W ubiegłym roku GOSiR był głównym organizatorem jubileuszu 100-lecia Sportu Piaseczyńskiego. Przez cały rok zorganizowano kilkadziesiąt imprez sportowych, odbyła się również uroczysta Gala Sportu oraz impreza sportowo-rekreacyjna pod nazwą „Sportowe Piaseczno”.

W tym roku zapraszamy wszystkich miłośników sportu i rekreacji na Piknik Sportowy "25 lat Sportowej Pasji", który w dniach 3-4 czerwca 2023 r. odbędzie się na Stadionie Miejskim w Piasecznie. Będzie on okazją na spróbowanie swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych i aktywne spędzenie czasu ze swoimi najbliższymi. Więcej informacji o wydarzeniu - 25 LAT SPORTOWEJ PASJI - PIKNIK SPORTOWY | Facebook